Gezondheidsindex

Gezondheidsindex December 2019

December = 109.18, afgevlakt 108.94.
Ten opzichte van November steeg de afgevlakte gezondheidsindex met 0.03%.
Ten opzichte van November daalde de afgevlakte gezondheidsindex met 0.03%.

Gezondheidsindex Januari 2020

Nog geen gegevens beschikbaar, nieuwe gegevens op 30 Januari 2020.
De voorspelling van het planbureau = 109.66, afgevlakt = 107.06.
Wiskundige voorspelling op basis van laatste 4 maanden = 106.79.

Grafiek vanaf januari 2013

Wat is de gezondheidsindex?

Deze index is opgebouwd op basis van de prijsevolutie van een 500-tal producten en diensten. Het is de algemene index waar volgende producten uit zijn verwijderd : diesel, benzine, tabak en alcohol. Wanneer de gezondheidsindex de spilindex overschrijdt worden de lonen aangepast.
De laatste keer dat dit gebeurde is relatief lang geleden, november 2012.

Historiek + afgevlakte gezondheidsindex

Maand Gezondheidsindex Afgevlakte gezondheidsindex Voorspelling planbureau
December 20200.000.00111.06
November 20200.000.00110.76
Oktober 20200.000.00110.72
September 20200.000.00110.16
Augustus 20200.000.00110.59
Juli 20200.000.00110.62
Juni 20200.000.00110.45
Mei 20200.000.00110.31
April 20200.000.00110.40
Maart 20200.000.00110.22
Februari 20200.000.00109.97
Januari 20200.000.00109.66
December 2019109.18108.94109.68
November 2019109.00108.91109.41
Oktober 2019108.98108.93109.48
September 2019108.58108.94109.17
Augustus 2019109.07109.01109.28
Juli 2019109.07108.99109.31
Juni 2019109.02108.98109.05
Mei 2019108.89108.92109.12
April 2019108.98108.83109.06
Maart 2019109.04108.69108.92
Februari 2019108.78108.55108.75
Januari 2019108.50108.42108.57
December 2018108.45108.18108.14
November 2018108.48107.95107.85
Oktober 2018108.26107.69107.89
September 2018107.52107.38107.51
Augustus 2018107.55107.25107.09
Juli 2018107.44107.08107.18
Juni 2018107.01106.90107.03
Mei 2018106.99106.78107.03
April 2018106.89106.63107.06
Maart 2018106.71106.44106.68
Februari 2018106.54106.23106.53
Januari 2018106.37106.05106.31
December 2017106.15105.84105.86
November 2017105.85105.72105.83
Oktober 2017105.84105.67105.68
September 2017105.51105.53105.44
Augustus 2017105.68105.51105.56
Juli 2017105.63105.45105.65
Juni 2017105.29105.37105.50
Mei 2017105.42105.32105.44
April 2017105.46105.12105.33
Maart 2017105.32104.77105.37
Februari 2017105.06104.43104.71
Januari 2017104.65104.13104.55
December 2016104.05103.89103.88
November 2016103.97103.87103.91
Oktober 2016103.86103.86103.84
September 2016103.68103.83103.43
Augustus 2016103.97103.85103.61
Juli 2016103.93103.74103.64
Juni 2016103.74103.63103.61
Mei 2016103.77103.33103.11
April 2016103.53102.99103.10
Maart 2016103.47102.66102.91
Februari 2016102.53102.37102.67
Januari 2016102.42102.30102.49
December 2015102.23102.16101.03
November 2015102.28102.00100.95
Oktober 2015102.27101.78100.95
September 2015101.85101.54100.79
Augustus 2015101.61101.37100.84
Juli 2015101.37101.25101.10
Juni 2015101.33101.09100.97
Mei 2015101.16100.98101.00
April 2015101.12100.84100.90
Maart 2015100.73100.65100.83
Februari 2015100.89100.55100.79
Januari 2015100.61100.39100.58
December 2014100.40100.25100.59
November 2014100.28100.18100.94
Oktober 2014100.28100.23100.82
September 2014100.06100.25100.35
Augustus 2014100.12100.300.00
Juli 2014100.46100.380.00
Juni 2014100.34100.460.00
Mei 2014100.29100.560.00
April 2014100.44100.640.00
Maart 2014100.79100.640.00
Februari 2014100.75100.510.00
Januari 2014100.60100.370.00
December 2013100.41100.230.00
November 2013100.29100.150.00
Oktober 2013100.18100.140.00
September 2013100.03100.140.00
Augustus 2013100.10100.140.00
Juli 2013100.24100.060.00
Juni 2013100.2099.940.00
Mei 2013100.0399.790.00
April 201399.7799.620.00
Maart 201399.7799.530.00
Februari 201399.5899.420.00
Januari 201399.3699.340.00

Wat is de afgevlakte gezondheidsindex?

De afgevlakte gezondheidsindex het rekenkundig gemiddelde van de laatse 4 indexcijfers.

Waarvoor wordt de gezondheidsindex gebruikt?

Het is de basis om huurprijzen te indexeren.
Uitkeringen, pensioenen, lonen van ambtenaren en sommige andere weddes volgen de afgevlakte index.
Aanpassingen worden doorgevoerd als de afgevakte gezondheidsindex de spilindex overschreden heeft.